Silniční kola

Pokud při vašich cyklistických vyjížďkách dáváte přednost silnici a asfaltovým cestám před terénem a počítáte hlavně ujeté kilometry na tachometru, vaší volbou je silniční kolo. Stejně tak pokud nedáte dopustit na svou první Favoritku, ale ta už vám přestala sloužit. 

Silniční kola jsou zkonstruována pro jízdu po silnici s ohledem na co nejnižší hmotnost a vysokou tuhost, vyznačují se úzkými hladkými plášti a zahnutými řídítky.

Silniční kola jsou vyrobená z ultralehkých materiálů. Mají úzké pláště, které zajišťují maximální rychlost s minimálním úsilím, uzpůsobená rychlejší jízdě po silnici je i geometrie rámu, řídítka jsou nízko posazená. Podle vašeho stylu jízdy po silnici si vyberte to správné jízdní silniční kolo – pro začátečníky, pro fitness jízdu, pro rekreační jízdu, sportovní jízdu (prostě závodničku!). Ať už jedete na jakémkoli silniční kole, nevjíždějte s ním do terénu a zůstaňte na silnici! (mohlo by to zle dopadnout pro kolo i pro vás, pokud tedy zrovna nejste cyklokrosař a nemáte pod sebou cyklokrosové kolo).